Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
KetoLife Menu

Víno (skoro) bez cukru? Mistr vinař vytvořil nízkosacharidové cuvée

„Přece nebudu o vodě, vždyť jsem na oslavě,“ říkáš si.

Jenže otravný andělíček na tvém rameni to vidí jinak: „Cože, ty si dáš víno? Víš, kolik je v tom cukru?“

Setřes toho otravu a vychutnej si víno, které voní po broskvích a neobsahuje skoro žádný zbytkový cukr. Připravil ho pro nás sklepmistr Jiří Uherek.

Článek ti zabere jen 3 minuty

Bára Nováková

Ochutnávka na dálku

Dali bychom ti ochutnat, ale takhle po internetu to jde špatně. Tak ti aspoň zkusíme nízkosacharidové víno KetoLife popsat.

Představ si, že máš v ruce orosenou skleničku bílého vína. Přičichni si, voní po bílé broskvi a citrusech. S prvním douškem tě překvapí lehounká, svěží chuť.

Podobné je i naše "keto víno" - perlivé cuvée. To voní jako broskve a luční kvítí. Na jazyku tě polechtají bublinky a šťavnatá, ovocná chuť.

Nízkosacharidové víno KetoLife na trávě

Nízkosacharidové víno? To jako proč?

Ptáš se, proč vůbec takové víno vzniklo?

Protože známe spoustu lidí, kteří ve svém jídelníčku nechtějí zbytečný cukr. Nemusí držet dietu, často se jen zajímají o to, co jedí a pijí.

Proto jsme vytvořili víno, které není čára přes jídelníček. Naše cuvée obsahuje jen 0,2 g zbytkového cukru na litr, a je proto vhodné i pro příznivce low carb stravování.

Nízkosacharidové víno KetoLife na dřevěném stole s hrozny a sýrem

Kde se ve víně bere cukr?

Zajímá tě, co je zbytkový cukr a kde se ve víně bere?

Odpověď je jednoduchá: z hroznů. Z nich vinař vylisuje šťávu a tu kvasí. Při kvašení slouží cukr jako krmivo pro kvasinky. V určitém bodě mají kvasinky dost, a tak se kvašení zastaví a ve víně zůstane nezkvašený cukr.

Podle toho, kolik cukru zbylo, se vína dělí:

  • suchá: do 4 g cukru na litr
  • polosuchá: do 12 g
  • polosladká: do 45 g
  • sladká: nad 45 g

Oproti tomu vína KetoLife mají jen 0,2 g zbytkového cukru na litr.

Když se do díla pustí mistr vinař

A jak vzniká takové nízkosacharidové víno? My jsme chtěli něco výjimečného, proto jsme oslovili sklepmistra Jiřího Uherka z Dolních Bojanovic. Zaujal nás hlavně svým neotřelým přístupem k tvorbě vína, při kterém spojuje tradici a moderní postupy. Letos za svá vína dokonce získal zlatou medaili Salonu vín ČR 2020.

Jak v případě vína KetoLife postupoval?

„Jelikož je hlavním předpokladem víno s nízkým zbytkovým cukrem, které nebude tolik zatěžovat organismus vysokým obsahem alkoholu, bylo nutné sklidit hrozny o adekvátní, spíše nižší cukernatosti.

Načasování sklizně vyšlo ideálně. Mošt jsem kvasil vhodným kmenem kvasinek, které měly tendenci prokvasit maximum dostupných cukrů. Dále bylo nutné využít kratší zrání na jemných kvasnicích, díky kterému se snížil zbytkový cukr na minimální úroveň a zároveň se v chuti lépe zapracovala kyselinka.“

vinař Jiří Uherek

Pan Uherek zvolil oblíbené odrůdy Müller Thurgau a Muškát moravský. Právě ty daly vínu hravou ovocnou chuť.

Ochutnej a zamiluješ se

Ochutnej víno KetoLife a zamiluješ se. Hodí se na oslavu, pro příjemný večer s kamarády, ale i k jídlu. Podle Jiřího Uherka se skvěle páruje s lehkými saláty, těstovinami nebo rybami.

Víno nemusí být samý cukr. Ale může být samá chuť.

Zjisti to i ty

S nízkosacharidovým vínem (setkáš se i s pojmenováním keto víno) si nemusíš vyčítat každou skleničku. I tady ale platí: všeho s mírou. Proto doporučujeme to s žádným vínem (ani tím nízkosacharidovým) nepřehánět.

Pojďme zůstat v kontaktu

Chystáme spoustu novinek, článků a dalších zajímavostí. Tak nám nech svůj e-mail, ať o ně nepřijdeš.