Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
KetoLife Menu

Jak KetoLife na svět přišel a proč mu propadneš i ty?

V dnešní uspěchané době se hodí mít po ruce zdravé a raz dva hotové jídlo s pořádnou porcí kvalitních proteinů a bez zbytečných cukrů. Ale ne vždycky je to jednoduché. Z nejrůznějších důvodů. Proto jsme dlouho koketovali s myšlenkou vytvořit produkty, které do našeho rychlého životního stylu budou pasovat. 

Jak ale původní nápad na KetoLife vznikl a proč je důležité věnovat svému jídelníčku plnou pozornost? To ti prozradí zakladatel značky a mimo jiné také majitel oblíbené proteinové diety KetoDiet, podnikatel Petr Slavík, markeťačka na volné noze, která stála u zrodu brandů KetoDiet i KetoLife, Janina Dvořáková a Martina Dvořáková, která se už více než 16 let věnuje nutričnímu poradenství a starala se o vývoj všech KetoLife produktů.

Článek ti zabere jen 6 minut

Nikola Nevečeřalová

KetoLife chce zabodovat na dvou frontách. A má na to!

Možná i ty žiješ hektickým životem a proto nestíháš pravidelné nákupy a vaření. Nebo se dostáváš do situací, kdy nemáš možnost se dostat k běžné zdravé stravě. „Lidé si dnes bohužel neumí na jídlo najít čas. Nemají to často ani jako svou prioritu,“ říká Martina. Smutné je, že spousta zaměstnavatelů pravidelné stravování ani neumožňuje. Navíc za 30 minut polední pauzy si jen těžko zvládneš skočit na oběd, objednat si vyvážené jídlo, v klidu se najíst a zase dojít zpět, aniž bys sis uhnal žaludeční vředy.

Samotná myšlenka na vznik KetoLife se objevila zhruba před třemi lety. „Původně jsme chtěli jen ještě víc podpořit všechny, kteří úspěšně zhubli s KetoDiet, ale tušil jsem, že u toho to nezůstane,“ říká Petr. „A co se názvu značky týče, ten prošel také hodně dlouhým vývojem.“ 

A to je jedině dobře, protože se za tu dobu stihla vyšperkovat šíře startovní nabídky nízkosacharidových jídel. „Nový brand jsme pojmenovali tak, aby z něho bylo patrné spojení s KetoDiet, ale aby se zároveň vymanil ze světa hubnutí. KetoLife jídla za mě sednou komukoliv, komu není jedno, jak se stravuje,“ vysvětluje zakladatel.

Self-Love! Mysli na sebe a své tělo

„Když se člověk nechce ládovat hotovkami, co mu nejedou, bagetami z benzínky, nebo sušenkami „poslední záchrany“ z šuplíku v kanceláři, má díky KetoLife k dispozici plnohodnotné jídlo, které není nacpané cukry, chutná, zažene hlad a doplní nezbytnou energii,“ říká Janina. „Složení jídel jsme ladili tak, aby ti dodalo všechny potřebné živiny. Dostatečné množství kvalitních proteinů z několika zdrojů, které v jídelníčku drtivé většiny lidí chybí, vlákninu, zdravé tuky, ale i vitaminy a minerály. A to všechno se sníženými sacharidy,“ doplňuje Martina.

A proč si tvůj jídelníček žádá zvýšenou pozornost? „Právě nedostatek živin se projeví na tom, jak se cítíš. Na kvalitě vlasů, nehtů, kůži. Můžeš být často i bez energie. O náladě na pohyb pak nemůže být ani řeč,“ osvětluje Martina. A to přece nechceš! V jídlech KetoLife tak vidí Martina skvělou příležitost, když hledáš vyvážené jídlo, jehož příprava zabere jen pár minut a ty si ho můžeš vzít kamkoliv s sebou. 

Proč ti KetoLife padne do noty?

Pokud byl tvůj jídelníček doteď na vedlejší koleji, nastal čas to změnit. „KetoLife jídla se hodí každému, kdo žije aktivně a není mu jedno, co jí,“ odpovídá Martina na dotaz, komu vytrhne KetoLife „trn z paty“.

Jídla jsou superrozmanitá a hlavně hned hotová. Ke snídani si můžeš pochutnat na kaších, sladkých palačinkách nebo nízkosacharidovém müsli. Už žádné cereálie nabité cukry. K obědu zkus rychlou polévku, ke svačině bude ideální shake s ovocem a k večeři třeba low carb těstoviny.

Díky minimu cukrů se hodí KetoLife jídla i do low carb jídelníčku, který je v současnosti tolik trendy. Proč? „Aktuální trend low carb podle mě do velké míry souvisí s tím, jak se postupem času v populaci zvyšuje počet civilizačních chorob, nebo nejrůznějších psychických problémů, které jsme si uhnali náročnou prací nebo složitými vztahy. Možná proto intenzivněji než dřív hledáme cesty, jak tyhle naše potíže řešit i jinak než obíháním lékařských ordinací. Změna životního stylu, ruku v ruce s úpravou jídelníčku, do které se může pustit v zásadě každý, se přímo nabízí. Nechci, aby to vyznělo, že najednou každý sám sobě budeme domácím lékařem, ale už samotný fakt, že nad jídlem začínáme přemýšlet z jiného úhlu pohledu, je za mě správným krokem,“ říká Janina.

KetoLife tě bude bavit

KetoLife tě ale nezaujme jen složením, chutí a bleskurychlou přípravou. „Největší radost mám teď na začátku určitě z designu obalů a celé vizuální linky KetoLife, kterou jsme připravovali ve spolupráci s brněnským studiem Reasonar, jmenovitě s Vítkem Rýznarem a Mirkem Kozákem. A věřím, že bude bavit i všechny ostatní, kteří se s KetoLife „potkají“. 

Možná tě bude stejně jako mě zajímat, jestli při výkopu značky a přípravách na spuštění do prodeje, narazili na nějaký ten oříšek. „Jasně, že ano. Náročnou disciplínou bylo zhmotnění naší představy o webu ketolife.cz, který jsme si vlastně jednou večer „nakreslili“ v kanceláři na flipchartu (smích). Na tom, že se web povedlo v ultrakrátkém čase zrealizovat, má obrovský podíl hlavně naše projektová manažerka Kristýna Báčová, webový grafik a kodér Kryštof Polák, UXák a machr přes data Olda Kejík a samozřejmě i developerský tým firmy Shopio,“ cení si realizačního týmu Janina.

Každý si přijde na své. A to není všechno!

Určitě budeš chtít slyšet, která jídla jsou nejoblíbenější. Nech si poradit od nejvyšších šarží. Petr se nejvíc těšil na low carb víno, na jehož přípravě KetoLife spolupracoval s uznávaným vinařem Jiřím Uherkem. A co má ráda Janina? „Jak kdy a jak kde. Nejsem moc na sladké, takže když si při práci nestíhám skočit na oběd, vítězí hrášková nebo dýňová polévka. Doma k snídani je to low carb müsli se sušeným ovocem. Za mě velká pecka – a to mě na klasické musli zrovna neužije. Hodně příjemným překvapením je makový mugcake, ke kterému jsem na začátku, když jsme ladili produkty, byla hodně skeptická. Výborný! Ten by měl zkusit každý."

Martina je právem pyšná na to, že jsou jídla chutově tak povedená, protože dle jejích slov ne vždycky jde jednoduše sladit chuť, složení i konzistence. I proto na dotaz o nejoblíbenějším jídle nemá jednoznačnou odpověď. „To je jako kdyby ses mě zeptala, které ze svých dětí mám nejradši (smích). Nedokážu vybrat jen jeden. Mám je ráda všechny. S každým KetoLife produktem jsem strávila poslední rok. Od nastavení hodnot makroživin, přes ladění složení, chuti, konzistence, obsahu živin až po přípravu obalu.“

Na jídelníčku záleží. Odrazí se i ve vaší psychice.

Přesto jsem ale pro tebe tipy z Martiny nakonec dostala. „Moc mi chutnají nízkosacharidové chleby i müsli, hrášková polévka, mugcake i snídaňové kaše.“ A tím to nekončí. „Během jara budeme do prodeje chystat i další novinky,“ usmívá se Martina. Takže se máš rozhodně na co těšit. 

Pojďme zůstat v kontaktu

Chystáme spoustu novinek, článků a dalších zajímavostí. Tak nám nech svůj e-mail, ať o ně nepřijdeš.